Virtuális erotika
Van nekem olyanom, hogy iGoogle. Ez a Google személyre szabható lapja, az ember kitehet rá ezt-azt, ami rendszeresen, naponta érdekli. Nekem például a teaházas fejléc van beállitva, a kisrókával, ahol a napszaknak megfelelően változik a kép. Most épp a kisróka a vizparton üldögél, körben szentjánosbogarak világitanak …
Kinn van néhány hiroldal, többek között az Index, az Origo, a HirTV, kinn van 2 város időjárása.
Ma délután, ahogy felléptem az iGoogle-ra, látom a cimet, hogyaszongya: Egészséges a virtuális erotika. Lesek, mint Rozi a moziban, hiszen én ilyen bejegyzést nem irtam se a blogomra, se az Ebookba … És akkor látom, hogy ez a cim a Virushiradó legfrissebb cikkének a cime ….
Egészséges a virtuális erotika
(2010. június 30.)
– The Register nyomán –
A tisztes webhelyeken több fertőzött oldal található.
Az ingyenes antivírus termékéről ismert cseh Avast cég felmérése szerint napjainkra alaptalanná vált az a régi feltevés, miszerint a pornó-weboldalak látogatása kiemelten veszélyes tevékenység lenne – legalábbis, ami a számítógépek biztonságát illeti.
Az Avast termékekben található Community-IQ modul által gyűjtött adatokból kiderül, hogy manapság minden egyes kártékony, felnőtt témájú honlapra legalább 99 másik, tisztes tartalommal bíró, de fertőzött webhely jut – a brit domén alatt bejegyzett vírusos lapokon például gyakrabban találkozni a főváros, London említésével, mint a sex kifejezéssel.
Ez egyébként nem csoda, hiszen az erotikus iparban sok pénz van, így az üzemeltetők igyekeznek nem elriasztani a lehetséges fizető-vendégeket. A hatóságok távoltartása végett szintén kerülik a jogilag támadható helyzeteket, mert évek óta attól tartanak, hogy előbb-utóbb online piroslámpás negyedekbe különítik el őket. [ A néhány napja zöld utat kapott .xxx globális pornó-domén bevezetésével ez pár éven belül megvalósulhat. ]
Marad azért mitől félni a neten
Technikai szemszögből nézve a fertőzések között a szkriptek és a JavaScript átirányításon alapuló, kártevő-letöltést indító támadások különösen elterjedtek. Ezek minden ötödik, veszélyesnek talált angol weblapon megtalálhatók – olyan helyeken is, amelyről a fogyasztók nem feltételeznék, hogy feltörték, mint pl. a brit Vodafone mobiltársaság BlackBerry kommunikátorokkal foglalkozó oldala.
A víruskutatók a szkriptek mellett azt a Windows XP Súgó és Támogató Központ (HSC) webes funkcióit érintő biztonsági rést tartják kiemelten veszélyesnek, amelyet két hete egy Google-alkalmazott fedezett fel és hozott idő előtt nyilvánosságra. A Microsoft cég ezt a kiszivárogtatást nyilvánosan kritizálta, mivel szerintük széles hatókörű és nehezen javítható, ezért időigényes problémáról van szó.
A szoftveróriás által KB 2219475 azonosítóval ellátott Windows XP és 2003 Server sebezhetőséghez eddig még nem készültek el a foltozófájlok, ezért jelenleg csak a HCP protokoll letiltásával lehet védekezni a HSC szolgáltatást sújtó támadásokkal szemben – amelyeket az Avast cég és a Microsoft megfigyelése szerint már élesben is alkalmaznak a neten a hackerek.
Ki gondolta volna ….